czwartek, 23 października 2014

Wybieramy logo dla Polski

Ostatnio w polskich mediach jest bardzo głośno o wyborze odpowiedniego logo dla Polski
Ktoś gdzieś wpadł na pomysł, że nasz kraj potrzebuje logo i tak oto niedawno zostały nam przedstawione trzy propozycje. Oczywiście do wyboru, choć wszystkie do siebie podobne...Na logo dla Polski można zagłosować na specjalnie do tego utworzonej stronie internetowej: http://logodlapolski.pl/. Po kliknięciu w odnośnik zobaczycie trzy propozycje... trzy sprężyny symbolizujące Polskę i jej dynamiczny rozwój. Sprężyna ma zostać symbolem skoku, który wykonaliśmy my Polacy przez te dwadzieścia parę lat wolności.

Ale nie o sprężynie chciałam pisać, bo to jaką kto ma fantazję pozostawiam indywidualnej ocenie każdego z Was.

Chodzi mi głównie o samą potrzebę posiadania logo. Czy Polsce naprawę potrzebne jest logo?
W końcu mamy już hymn, orzełka, flagę... po co komplikować?
Eksperci widzą potrzebę wzmocnienia wizerunku Polski i polskich przedsiębiorstw za granicą. Opracowanie jednego znaku zwiększy dynamikę rozwoju gospodarczego naszego kraju oraz siłę eksportowanych marek. - czytamy na stronie.

Hmmm... czy naprawdę sprężyna (jakąkolwiek wybierzemy) zwiększy dynamikę rozwoju gospodarczego naszego kraju? Jeśli od sprężyny to zależy to oby więcej takich sprężyn
Moim zdaniem, obcokrajowcy postrzegają Polskę przede wszystkim przez pryzmat Polaków. To my reprezentujemy nasz kraj na zewnątrz, nie sprężyna!

Po tym, co czytam w Internecie, Polacy mają podobne zdanie, bo na temat sprężyny rozgorzała dość poważna dyskusja.

Ale jeśli kampania się już zaczęła i głosowanie trwa w najlepsze to widać, że decyzja już podjęta. Polska potrzebuje logo i to bezsprzecznie!

Także moi drodzy, kto chce niech głosuje. Macie czas do końca października.


M.

3 komentarze:

 1. Hej, śledzę Twojego bloga od niedawna i bardzo podoba mi się to, jak piszesz. Czy mogłabyś napisać coś o postrzeganiu Polaków w Niemczech, o stereotypach (chyba że był już taki post, a ja go przeoczyłam), może coś o polsko-niemieckich parach, jeżeli znasz takie? Pozdrawiam i życzę przyjemnego prowadzenia bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej!
   Nie ma sprawy, już nawet mam coś w zanadrzu. Śledź bloga, niedługo coś w tym temacie się ukaże :)
   Dzięki!

   Usuń
 2. Projektowanie logo to moja pasja i sposób na życie. Najbardziej podoba mi się drugi projekt. Wydaje mi się najbardziej czytelny.

  OdpowiedzUsuń