czwartek, 22 stycznia 2015

WOŚP poza granicami

To, że Polacy mieszkający w Niemczech lubią i chętnie organizują polonijne imprezy pisałam już kiedyś tutaj. Zazwyczaj nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież praktycznie każda emigrująca nacja, praktycznie w każdym kraju stara się zachować własną tradycję lub po prostu lubi się spotkać od czasu do czasu "we własnym gronie". Istnieją jednak takie imprezy, które zauważają nawet niemieckie media i piszą o nich bardzo przychylnie.

nowy land blog


Jedną z takich imprez jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Polsce to wydarzenie na ogromną skalę i w jedną niedzielę, co roku w styczniu, gra cała Polska. Na ulicach jest pełno wolontariuszy, wszędzie są porozklejane kultowe już czerwone serduszka, pełno koncertów, a w telewizji tylko jeden news.

Uwierzcie mi, że Polacy mieszkający w Niemczech wcale nie są gorsi! Tutaj też kwestują wolontariusze, praktycznie we wszystkich landach jest organizowany jakiś event. Są koncerty, charytatywne licytacje, kwestowanie, światełka do nieba i chęć pomocy. 

I to o czym pisałam na początku. WOŚP w Niemczech jest też zauważany przez niemieckie media. Przykładem może być choćby ten tekst na jednym z regionalnych portali internetowych.

Autor pisze tutaj nawet o tym, że WOŚP w Polsce to już praktycznie narodowe święto!
Cieszymy się, że chociaż daleko, to też dokładamy swoją cegiełkę, aby pomagać tam, gdzie ta pomoc jest naprawdę potrzebna.

M.

(zdjęcie: wp.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz