niedziela, 27 grudnia 2015

Co zrobić z nietrafionymi prezentami świątecznymi?

Uwaga oto krótka informacja poświąteczne dla tych, którzy w tym roku pod choinką znaleźli jakieś kukułcze jaja. Jeśli dostałeś nietrafiony prezent i akurat mieszkasz w lub okolicach trzech niemieckich miast: Ingolstadt, Norymbergii lub Monachium oto pomysł co z takim podarkiem zrobić.

nietrafione prezenty świąteczne Niemcy


Widać Niemcy myślą o wszystkim i o wszystkich bo pomiędzy 28 i 30 grudnia będzie można nietrafiony prezent wymienić na... całkowicie nową książkę. Wymiany dokonacie w centrach handlowych. A jakie prezenty jej podlegają? Praktycznie wszystkie! Także nie tylko wartościowe rzeczy, ale też tak nieśmiertelne świąteczne podarki jak skarpetki, koszule, nietrafione kosmetyki czy nawet czekolady. 

Nieudane prezenty wymienicie na wybraną książkę z grupy wydawniczej Bastei Luebbe, a oddane rzeczy trafią na cele charytatywne. 

I w ten sposób koło się zamyka - przed świętami lecimy do centrów handlowych aby kupić prezenty, a po świętach... żeby je oddać :-)

Miłego czytania!

M.


(zdjęcie: wixstatic.com)


2 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł. Być może nie zawsze opłacalny chyba że droższe prezenty można wymienić na kilka książek, ale i tak fajny.

    OdpowiedzUsuń