wtorek, 21 czerwca 2016

Parę słów o biało-czerwonych na Euro 2016

Czuję, że powinnam tutaj powiedzieć coś o sukcesie naszej polskiej drużyny na Euro 2016. Tak, nazwałam dotychczasowe występy biało-czerwonych, a właściwie to do czego one doprowadziły sukcesem.

Dla niewtajemniczonych, dzisiaj zakończyła się dla nas faza grupowa rozgrywek na Euro 2016, czyli ta pierwsza, w której dwie z czterech drużyn grających przeciw sobie idą dalej do 1/8 finałów. I okazało się, że jedną z tych drużyn jest Polska!

Zaraz po ostatnim, końcowym gwizdku sędziego obwieszczającego koniec dzisiejszego spotkania słuchałam wypowiedzi Szpakowskiego i muszę przyznać jestem pod wrażeniem. Nie, nie samego Szpakowskiego, ale tego co mówił. Okazuje się, że dzisiejszy mecz Polska-Ukraina był na wielu płaszczyznach historyczny!

  • jest to pierwszy turniej od zarania dziejów, w którym polska reprezentacja w fazie grupowej nie straciła ani jednej bramki. W sumie my w trzech meczach strzeliliśmy dwa gole, ale nie przepuściliśmy ani jednego!
  • był to też 800 występ biało-czerwonych piłkarzy na turnieju takiej klasy, czyli występ jubileuszowy. Podobno nigdy nie udało się nam wygrać przy jubileuszu, a tu proszę, dzisiaj 1:0!  
  • i w końcu po raz pierwszy od 1986 roku Polska reprezentacja weszła do 1/8 finałów, a to jest 30 lat!

Podsumowując, są powody do dumy. Bądźmy więc dumni z naszych piłkarzy.
Gratulacje i oby tak dalej!

M.


(zdjęcie: http://zprp.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz