poniedziałek, 13 października 2014

Narodowy odwraca bieg historii

Kto z Was nie słyszał o sobotniej wygranej polskiej drużyny piłkarskiej nad Niemcami? Założę się, że prawie każdy. Ja też słyszałam. I dzisiaj nasunęła mi się pewna refleksja. Ale nie, nie będzie o piłce nożnej.

Będzie o Stadionie Narodowym.

nowyland blog


Niedługo po wygranej nad Mistrzami Świata, ten sukces został okrzyknięty "cudem na Narodowym". Bo faktycznie jest to cud. Chyba pierwszy raz w historii udało nam się pokonać niemiecką drużynę piłkarską.
I wydaje mi się, że jest to też trochę zasługa miejsca. Bo Stadion Narodowy co chwilę staje się obiektem szerokiego medialnego i społecznego zeinteresowania. Popatrzmy ciut wstecz.

Niefortunny początek
No cóż, Duma Narodowa nie miała dobrego startu. Najpierw przeciągająca się budowa, przesuwane terminy oddania "Gotowego Narodowego", potem afera z ogromnymi premiami za jego ukończenie. Ciągłe dyskusje i awantury. 
W końcu, gdy już udało się otworzyć Stadion i rozegrać pierwsze mecze Euro 2012, nagle Stadion zaminił się w... Basen. To przyniosło mu wręcz międzynarodową sławę.
Wpadka za wpadką. Tu go zamknęli, tam zdjęli trawę. Gorzej być nie mogło. 

nowy land

Ale...
Potem nagle losy się odwróciły. Narodowy był wynajmowany pod różnego rodzaju imprezy, mniej lub bardziej związane z piłką nożną i jakoś oranizacyjnie dawał radę. 
Targi Książki, Targi Mody Niezależnej, Dakar na Narodowym. Wszystkie te imprezy odbyły się bez większego negatywnego szumu. A potem nagle zdażyły się Mistrzostwa Świata w siatkówce i mecz otwarcia na Narodowym, który Polacy wygrali. Kolejny powód do dumy. 
Miesiąc później, historyczny już mecz piłkarski.
O ile zwycięstwo w siatkówce jesteśmy w stanie zrozumieć bo Polska drużyna siatkarska nigdy nie była słaba, to wygraną w piłkę nożną można chyba tylko przypisać niezwykłemu szczęściu lub... dobrej passie samego Narodowego :p

Wydaje się, że nowy stadion przyniesie nam jeszcze więcej powodów do zdziwienia niż niejedna sztuka ubrania sprzedawana przez chińczyków na dawnym Stadionie Dziesięciolecia :p
Oby tak dalej! 


(zdjęcia: wikipedia.org, twojewiadomosci.com.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz